کد خبر : 194
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
89 بازدید

“دانشجو” بودن هم کلاس دارد هم مسئولیت!

“دانشجو” بودن هم کلاس دارد هم مسئولیت!
"دانشجو" بودن هم کلاس دارد هم مسئوليت! ؛

“دانشجو” بودن هم کلاس دارد هم مسئولیت!

شاید اولین باری باشد که یک عنوان درخور و همچین دهان پر کن نصیب تان می شود؛ این که وقتی می روی جایی و از تو می پرسند کار و بارت چیست؟ و تو سرت را بالا می گیری و می گویی دانشجو ام و طرف مقابل هم به چشم آدم حسابی ها تو را می نگرد نشان از این دارد که دانشجو بودن حسابی کلاس دارد. این کلاس نه در دوره دانش آموزی بود نه در دوره بعد از دانشگاه هست؛ اگر به من باشد با کلی دلیل ثابت می کنم که لقب دانشجو از هزارتا لقب دکتر و مهندس و وکیل و وزیر و … با کلاس تر است! اما نکته ای این وسط هست که کار را جالب می کند و قدری شگفت انگیز؛ با این که این روزها در هر کوی و برزنی یک دانشگاه هست و به مدد دانشگاه های پرشمار غیر دولتی همه بی زحمت دانشجو هستند! اما هنوز دانشجویی ارج و قرب دارد؛ هنوز بغالی محل به توی دانشجو به دید آدم حسابی می نگرد!
رمز و راز این کلاس را باید در مسئولیت دانشجویی جست و جو کرد. به خاطر فشل بودن سیستم نظام آموزش و پرورش ما یحتمل شما نه چیزی از عدالت و آزادی و حکومت و تمدن شنیده اید نه چیزی درباره انواع ایسم ها (لیبرالیسم، مارکسیسم و …) و نه خیلی از شخصیت ها و نویسندگان و خیلی چیزهای مهم دیگر. مرادم این ست که دانشجویی اول مسیر فکرهای بزرگ ست؛ اول نگرش های عمیق و آرمان های عظیم ست. دانشجو بواسطه روح بزرگ و اهداف متعالیش، مستقل بودن و عدالت خواهیش، صریح و رک بودنش جامعه پیرامونیش را زنده و تازه نگه می دارد. شرح و بسط این ها باشد به وقتش.
القصه این که اگر دانشجویی کلاس دارد به خاطر حافظه تاریخی مردم ست که دیده اند چه قدر دانشجویی مسئولیت دارد. افتخار می کنیم در دانشگاه در قدیمی ترین سنگر بچه های مسلمان یعنی انجمن اسلامی برای آرمان هایمان فکر و تلاش می کنیم. حضور شما عزیزان را در کنار خود نیز غنیمت می دانیم… .

پیش به سوی فرداهای روشن

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.