لزوم برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مسؤولین سهل‌انگار در سیل شیراز

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی

مصاحبه دبیر کمیته بین الملل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با خبرگزاری تقریب در رابطه با شماره دوم نشریه جبهه واحد

حادثه جانگداز مجروح شدن دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران

درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

کلیپ مصاحبه های غیر محرمانه با موضوع روز دانشجو با دانشجویان دانشگاه شیراز منتشر شد(قسمت دوم)

بیانیه تشکل های انقلابی دانشگاه شیراز پیرامون حواشی اخیر ایجاد شده علیه فضای عمومی دانشگاه

فایل صوتی سخنان علی پیروی نژاد، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با رادیو فارس

جنبش دانشجویی، امروزه باید پا را از دانشگاه ها فراتر گذاشته، دوربین به دست به میان مردم برود و مشکلات مردم را به گوش مسئولین برساند.

جنبش دانشجویی پذیرفتن FATF را تحمل نخواهد کرد

رستم قاسمی در دانشگاه شیراز سخنرانی می‌کند

مصاحبه غیر محرمانه

کد خبر: 123 | تاریخ انتشار: 22:15:01 - چهار شنبه 12 سپتامبر 2018 | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

اجازه ندهید دانشگاه شیراز جولانگاه چهره‌های غوغاسالار نامطمئن شود

محمد طاهری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در نامه‌ای به سرپرست جدید دانشگاه اعلام کرد: این روزها به دلیل نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری، تحرکات برخی گروه‌ها برای حضور در دانشگاه افزایش یافته است. اجازه ندهید دانشگاه شیراز جولانگاه چهره‌های غوغاسالار نامطمئن شود.

 

متن نامه دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به سرپرست جدید دانشگاه شیراز به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب آقای دکتر گشتاسبی راد
سرپرست محترم دانشگاه شیراز

 

سلام علیکم. در ابتدا بر خود لازم می دانم که توفیق خدمت در این مسئولیت جدید را حضورتان تبریک گفته و از خدای متعال موفقیت شما را آرزو نمایم.
از آن جا که حقیر توفیق شاگردی شما را در دروس تخصصی داشته ام و همواره حضرتعالی را با خصوصیاتی همچون متانت در اندیشه و بیان، دلسوزی نسبت به دانشجویان و دغدغه مندی نسبت به مسئله علم و تفکر یافته ام، مغتم دانستم تا نکاتی را در خصوص فضای دانشگاه و مطالبات خویش به نمایندگی از تشکل متبوعم خدمتتان عرض نمایم:
دانشگاه شیراز به عنوان مهم ترین قطب علمی جنوب کشور، چند سالی ست که گرفتار حواشی بسیاری شده است که این به سهم خود به روند علمی این دانشگاه، لطمه های جدی و جبران ناپذیری زده است.
یکی از این حواشی مهم، بحث سیاست زدگی و سیاسی کاری هایی است که از هر چه بگذریم و نادیده بگیریم از این موضوع بسیار مهم نمی توان گذشت. از دیرباز جریانات و گروه های سیاسی چشم طمع خاصی به دانشگاه و دانشگاهیان داشته اند؛ چرا که همواره نیروی توانای جوانی، ایجاد کننده موج های مختلف فرهنگی سیاسی در جامعه بوده است. اگر این شور و احساس و توانایی بخواهد با امیال کاسب کارانه جریانات سیاسی مغرض بیرون از دانشگاه هدایت شود، دانشجو نقش فعال خود را از دست می دهد و در نهایت انفعال، به بلندگوهایی تبدیل می شود که صرفا آرای منفعت طلبان بیرونی را منعکس می کند.

 

در این میان نقش مدیران دانشگاهی در ساماندهی و هدایت این فضا نقش مهم و کلیدی است. اگر خدای ناکرده خود مدیران دانشگاهی نیز بخواهند در پازل و نقشه کاسب کاران سیاسی بازی نمایند این می شود که باید دانشگاه را شعبه دیگری از خانه احزاب دانست و برای رسالت های خطیر دانشگاه رسما فاتحه خواند. چیزی که متأسفانه در این چند سال در دانشگاه شیراز رخ داده است نفوذ و فشار سیاسی عده ای بیرون از دانشگاه به بهانه تغییر دولت می باشد.

 

از این ماجرا دردناک تر، همراهی برخی از مدیران دانشگاهی با این جریانات است که دیگر جلوه علمی و آکادمیک آنان کاملا تحت تأثیر چهره سیاسی شان قرار گرفته است و در میان مردم، بیشتر، آنان را به عنوان یک کنشگر سیاسی می شناسند! توصیه اکید ما این است که نسبت به این موضوع بسیار مهم، حساس باشید و اطراف خود را از هر گونه مدیر سیاسی منفعت طلب، پاکسازی نمایید که این به جلوه حقیقی دانشگاه و به راه صواب نزدیک تر است.
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز همواره منادی آزاداندیشی در دانشگاه بوده و تک صدایی و نبود تضارب آراء را مانع رشد فکری و تحلیلی دانشگاهیان می‌دانسته است؛ اما آزاداندیشی خود آدابی دارد که اگر به این آداب پایبند نباشیم زیان های متعددی حاصل می شود. حضور بی قید و شرط افراد نامطمئن در دانشگاه که در بزنگاه های حساس انقلاب، کارنامه سیاهی از خود به جا گذاشته اند، آن هم در تریبون های یک طرفه، به هیچ وجه مصداقی از آزاداندیشی نیست.

 

این روزها به دلیل نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری، تحرکات این گروه ها برای حضور در دانشگاه و موج سواری بر احساسات پاک دانشجویی، افزایش یافته است. انتظار می رود که ضمن ایجاد فضایی عقلانی با حضور طیف های مختلف فکری، خط قرمزهای حاکمیتی لحاظ شود و دانشگاه شیراز خدای ناکرده جولانگاه چهره های غوغاسالار نامطمئن واقع نشود.
لازم به تأکید است شما اگر بتوانید با بدنه دانشجویی و تشکل های دانشجویی روابطی توأم با اعتماد و احترام ایجاد کنید دیگر هیچ فشار و تهدید خارجی از سوی جریانان ها و نهادهای بیرون از دانشگاه نمی تواند در مسیرتان خلل ایجاد کند؛ چرا که شما از پشتوانه عظیم دانشجویی برخوردار خواهید بود. این نکته کلیدی می تواند دانشگاه را از درون مستحکم تر نماید و یکپارچگی لازم را پدید آورد.
در آخر لازم می دانم از زحمات ریاست پیشین دانشگاه شیراز جناب آقای دکتر ارشاد لنگرودی تشکر و همکاری و همیاری تشکل متبوعم را با مدیریت جدید دانشگاه در مسیر پیاده سازی هر چه بهتر دانشگاه تراز انقلاب اسلامی، اعلام کنم.

 

ایام عزت مستدام

 

محمد طاهری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار