هفتمین شماره نشریه جزوه منتشر شد / تحلیلی بر رویدادهای اخیر منطقه و جهان

نخستین نشست دانشجویان جهان اسلام

جنبش دانشجویی پذیرفتن FATF را تحمل نخواهد کرد

خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بس بزرگ است

سخنرانی دبیرانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در نماز جمعه

مجلس به دور از همه بده بستان‌های رایجش! به وظیفه خود در بررسی و تصویب برنامه ششم عمل کند

عقب نشینی‌های به ظاهر تاکتیکی! هیچ گونه گشایش حقیقی برای کشور ایجاد نخواهد کرد

بدنه مدیریتی دانشگاه شیراز غالبا سیاست‌زده‌اند/ حضور افرادی را در دانشگاه که دنبال جنجال هستند، مضر می‌دانیم

اجازه ندهید دانشگاه شیراز جولانگاه چهره‌های غوغاسالار نامطمئن شود

نامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به مدیرکل ورزش و جوانان فارس

تاسیس واحد بین الملل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

49مین شماره از نشریه پابرهنه منتشر شد

کد خبر: 116 | تاریخ انتشار: 22:09:15 - چهار شنبه 12 سپتامبر 2018 | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

برخی از مسئولان فقط به دنبال بهره برداری‌های نمایشی هستند/ از بدنه دانشجویی هیچ استفاده‌ای نشد

محمد طاهری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص کارهای نمایشی مسئولان استانی در جریان پایتختی جوانان دنیای اسلام بیان داشت: ظرفیت پایتختی جوانان دنیای اسلام یک فرصت بسیار خوب و مغتنمی برای شیراز و استان فارس است؛ پیشتر نیز انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در نامه ای-که برای همه مسئولان و متولیان فرستاده شد- به این مهم تاکید کرده و ظرفیت های پیش رو را شرح داده بود.

 

وی افزود: روز گذشته مراسم افتتاحیه در حالی با حواشی خاص خودش برگزار شد که از بدنه دانشجویی به عنوان مهم ترین رکن جوانان پیشرو جامعه در چگونگی برنامه و اجرا و هماهنگی مشورتی گرفته نشد.

 

این فعال دانشجویی ادامه داد:‌ متاسفانه به نظر می رسد برخی از مسئولان دولتی از این ظرفیت، فقط به دنبال بهره برداری های ویترینی و نمایشی هستند؛ وگرنه سئوال جدی و مهم این است که برای چنین اتفاق مهم و اثرگذاری چرا هیچ گونه اتاق فکری با مهم ترین بخش جوانان یعنی دانشجویان گرفته نشده است؟

 

طاهری تصریح کرد:‌ اگر سطح انتظارات بزرگواران دولتی فارس، چهار تا همایش و سخنرانی و بنر و عکس است که می شد میزبانی مسابقات بین المللی و جشنواره‌های جهانی و غیره را در اولویت گذاشت؛ اما حالا که یک قضیه مهم ایدئولوژیکی مطرح است، باید از ظرفیت همه نخبگان استفاده شود و حرکت اثرگذاری با توجه به موقعیت خاص دنیای اسلام و نقش بی بدیل جوانان آن، طرح ریزی شود.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز گفت: ما به همه بزرگان و دلسوزان استان توصیه می کنیم که این موضوع را فراتر از نگاه های رایج سیاسی نگاه کنند و افق خود را قدری وسعت ببخشند تا ظرفیت های عظیم این موقعیت بین المللی را واضح تر ببینند.

 

طاهری تصریح کرد: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به عنوان بخشی از بدنه جنبش دانشجویی نیز همان طور که پیشتر اعلام کرده بود، حاضر به ارائه برنامه و راهکار برای این موضوع است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار