لزوم برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مسؤولین سهل‌انگار در سیل شیراز

دومین شماره از نشریه سه‌زبانه 《 #جبهه_واحد 》

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی

مصاحبه دبیر کمیته بین الملل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با خبرگزاری تقریب در رابطه با شماره دوم نشریه جبهه واحد

حادثه جانگداز مجروح شدن دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران

درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

بیانیه تشکل های انقلابی دانشگاه شیراز پیرامون حواشی اخیر ایجاد شده علیه فضای عمومی دانشگاه

فایل صوتی سخنان علی پیروی نژاد، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با رادیو فارس

جنبش دانشجویی، امروزه باید پا را از دانشگاه ها فراتر گذاشته، دوربین به دست به میان مردم برود و مشکلات مردم را به گوش مسئولین برساند.

هفتمین شماره نشریه جزوه منتشر شد / تحلیلی بر رویدادهای اخیر منطقه و جهان

نخستین نشست دانشجویان جهان اسلام

جنبش دانشجویی پذیرفتن FATF را تحمل نخواهد کرد

کد خبر: 116 | تاریخ انتشار: 22:09:15 - چهار شنبه 12 سپتامبر 2018 | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

برخی از مسئولان فقط به دنبال بهره برداری‌های نمایشی هستند/ از بدنه دانشجویی هیچ استفاده‌ای نشد

محمد طاهری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص کارهای نمایشی مسئولان استانی در جریان پایتختی جوانان دنیای اسلام بیان داشت: ظرفیت پایتختی جوانان دنیای اسلام یک فرصت بسیار خوب و مغتنمی برای شیراز و استان فارس است؛ پیشتر نیز انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در نامه ای-که برای همه مسئولان و متولیان فرستاده شد- به این مهم تاکید کرده و ظرفیت های پیش رو را شرح داده بود.

 

وی افزود: روز گذشته مراسم افتتاحیه در حالی با حواشی خاص خودش برگزار شد که از بدنه دانشجویی به عنوان مهم ترین رکن جوانان پیشرو جامعه در چگونگی برنامه و اجرا و هماهنگی مشورتی گرفته نشد.

 

این فعال دانشجویی ادامه داد:‌ متاسفانه به نظر می رسد برخی از مسئولان دولتی از این ظرفیت، فقط به دنبال بهره برداری های ویترینی و نمایشی هستند؛ وگرنه سئوال جدی و مهم این است که برای چنین اتفاق مهم و اثرگذاری چرا هیچ گونه اتاق فکری با مهم ترین بخش جوانان یعنی دانشجویان گرفته نشده است؟

 

طاهری تصریح کرد:‌ اگر سطح انتظارات بزرگواران دولتی فارس، چهار تا همایش و سخنرانی و بنر و عکس است که می شد میزبانی مسابقات بین المللی و جشنواره‌های جهانی و غیره را در اولویت گذاشت؛ اما حالا که یک قضیه مهم ایدئولوژیکی مطرح است، باید از ظرفیت همه نخبگان استفاده شود و حرکت اثرگذاری با توجه به موقعیت خاص دنیای اسلام و نقش بی بدیل جوانان آن، طرح ریزی شود.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز گفت: ما به همه بزرگان و دلسوزان استان توصیه می کنیم که این موضوع را فراتر از نگاه های رایج سیاسی نگاه کنند و افق خود را قدری وسعت ببخشند تا ظرفیت های عظیم این موقعیت بین المللی را واضح تر ببینند.

 

طاهری تصریح کرد: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به عنوان بخشی از بدنه جنبش دانشجویی نیز همان طور که پیشتر اعلام کرده بود، حاضر به ارائه برنامه و راهکار برای این موضوع است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار