گزارش تصویری جشن نیمه شعبان

سری جدید مصاحبه غیر محرمانه، منتشر شد

نشست تخصصی بررسی لایحه تامین امینت زنان در برابر خشونت

اکران دانشجویی فیلم سینمایی “شبی که ماه کامل شد”

دومین شماره از نشریه سه‌زبانه 《 #جبهه_واحد 》

کلیپ مصاحبه های غیر محرمانه با موضوع روز دانشجو با دانشجویان دانشگاه شیراز منتشر شد(قسمت دوم)

کلیپ مصاحبه های “غیر محرمانه” با موضوع روز دانشجو با دانشجویان دانشگاه شیراز منتشر شد(قسمت اول)

مناظره دانشجویی

هفتمین شماره نشریه جزوه منتشر شد / تحلیلی بر رویدادهای اخیر منطقه و جهان

نخستین نشست دانشجویان جهان اسلام

آمریکا از نگاهی دیگر

برگزاری اردوی تشکیلاتی تهران_قم خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

کد خبر: 152 | تاریخ انتشار: 23:43:08 - چهار شنبه 12 سپتامبر 2018 | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بس بزرگ است

به گزارش شیرازه؛ شامگاه سه‌شنبه 9 آبان ماه نشست استکبار آدم نمی‌شود” با حضور دکتر محمد حسن قدیری ابیانه و سخنرانی سه تن از دانشجویان کشورهای مقاومت در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار شد.

خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بس بزرگ است/امام خمینی فرمودند؛ قول مرگ بر آمریکا برای آمریکا مرگ می‌آ‌ورددر این نشست محمد حسن قدیری ابیانه گفت: در کشورهای مختلف جهان زمینه و ظرفیت‌های فراوانی برای دعوت به اسلام وجود دارد و افرادی که به دنبال حقیقت هستند را می‌توان با گفتگو جذب کرد. امروز جامعه غرب در بن بست فکری قرار دارد و اگر قرآن و حقیقت اسلام به آن‌ها معرفی شود به سادگی جذب اسلام می‌شوند‌. بنابراین باید سعی کنیم معرفت اسلام را در لا به لای تبلیغات زهر آگین رسانه‌های غربی به ملت‌های مختلف رساند. 

قدیری ابیانه افزود: خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بس بزرگ است. آمریکا دیگر آمریکای سابق نیست و با حرکت به سوی افول در واقع شکست خورده است. امروز آمریکا بدهکارترین اقتصاد جهان را دارد و بیش از 20 هزار میلیارد دلار بدهی دارد و هر لحظه این رقم در حال افزایش است. به گونه‌ای که هر سال دو هزار میلیارد دلار به این بدهی افزوده می‌شود. بدهی 20 هزار میلیاردی آمریکا با در‌آمد نفتی 500 سال جامعه ایران برابری می‌کند و مردم آمریکا به شدت نگران آینده خود هستند.

وی ادامه داد: اکنون 50 میلیون آمریکایی زیر خط فقر زندگی می‌کنند و اگر مورد حمایت سازمان‌های خیریه قرار نگیرند گرسنه خواهند ماند. از طرفی دیگر پول آمریکا تنها ارز مبادله جهانی نیست و طبق پیمان‌های دو و چند جانبه میان کشورها سایر ارزها از جمله یورو مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین دلار آقایی خود را از دست داده است. در واقع دنیا در حال تبدیل شدن به چند قطبی است. روسیه، چین، هند، اتحادیه اروپا، قطب در حال شکل‌گیری اسلامی هر یک در حال رقابت با ایالات متحده هستند. بنابراین آمریکا با این اقتصاد نمی‌تواند آقایی خود را حفظ کند. 

بنیان‌گذار اولین انجمن اسلامی در ایتالیا تصریح کرد: همچنین از نظر نظامی هم نمی‌تواند با قطب‌های در حال شکل‌گیری مقابله کند. زیرا سایر کشورها از جمله روسیه و کره شمالی و . . بمب اتم دارند و نمی‌توان با حمله نظامی با آن‌ها برخورد کرد. طبق پیش‌بینی کارشناسان اگر بر فرض محال جنگی میان ایران و آمریکا پیش آید 30 سال طول خواهد کشید و در 24 ساعت ابتدایی کشور ایران تمام ناوگان‌های ایالات متحده را از بین خواهد برد.‌

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا خاطر نشان کرد: حال سوالی که مطرح می‌شود این است که؛ آیا آمریکا به افول و سقوط خود رضایت خواهد داد؟ ایالات متحده فقط یک راهبرد جهت حفظ موقعیت خود دارد و آن دستیابی به نفت خاورمیانه است. زیرا چین و اتحادیه اروپا به نفت نیاز دارند و اگر آمریکا نفت مورد نیاز این کشورها را در دست گیرد به سادگی می‌تواند بر آن‌ها اعمال قدرت کند‌. بنابراین به نفت خاورمیانه و شمال آفریقا نیاز دارد و در این میان تنها مانع او ایران است.

محمد حسن قدیری ابیانه گفت: آمریکا جهت بازسازی اقتصاد خود در صدد تصاحب نفت کشورهای خاورمیانه است و در این مسیر هر مانعی را سرکوب می‌کند. چون نمی‌تواند از طریق نظامی با جمهوری اسلامی ایران مقابله کند بنابراین به سایر روش‌ها روی آورده است. تا زمانی که جوانان این مرز و بوم جان بر کف حاضر هستند برای آرمان‌ها جان و مال خود را فدا کنند، هر کشوری با ما وارد جنگ شود مطمئنا شکست خواهد خورد. بنابراین دشمن در پی از بین بردن روحیه شهادت طلبی در ملت ایران است و می‌خواهد با ایجاد فتنه از درون جامعه ایران را نابود کند.

قدیری ابیانه افزود: سرنگونی حکومت ایران هدف میانی و تجزیه ایران هدف نهایی آمریکاست. زیرا با تجزیه کشورهای خاورمیانه از جمله ایران می‌تواند به نفت خاورمیانه تسلط یابد که البته این خیال خام را به گور خواهند برد‌. عده‌ای فکر می‌کنند باید به آمریکا فرصت داد و به همین دلیل برجام بر ملت ایران تحمیل شد. هر چند از زمان پیروزی انقلاب تا 13 آبان سال 1358 به آمریکا فرصت داده شد اما سوء استفاده کرد و در سفارتخانه خود مشغول طرح کودتا و جاسوسی بود.

وی در پایان متذکر شد: ایالات متحده هیچ‌گاه درصدد کسب اعتماد ملت‌ها نبوده و نیست. آمریکا در دهه‌های اخیر در تمام کشورهای لاتین کودتا کرده است. این کشور جنایتکار با تکبر می‌خواهد بر همه ملت‌های دنیا حاکم باشد. با این نظام استکباری باید مقابله کرد تا از سلطه‌ او در امان بود. ما اگر از اسلام هم دست برداریم باز هم از ما راضی نخواهند شد مگر اینکه تمام سرمایه کشور خود را به آن‌ها تقدیم کنیم. حضرت امام خمینی (ره) فرمودند؛ قول مرگ بر آمریکا برای آمریکا مرگ می‌آ‌ورد.

سالها بود سفیر عربستان در تمام امور  کشور یمن دخالت می کرد/ رژیم آل سعود نخبگان یمنی را ترور می کرد تا مردم وابسته باشند

خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بس بزرگ است/امام خمینی فرمودند؛ قول مرگ بر آمریکا برای آمریکا مرگ می‌آ‌وردبه گزارش شیرازه؛ در ادامه برنامه سه تن از دانشجویان کشورهای مقاومت از جمله؛ یاسر الموشورب از لبنان، محمد رفیق از کشمیر و اُدی تمیمی از یمن به سخنرانی پرداختند.

اُدی تمیمی دانشجوی یمنی دانشگاه شیراز، گفت: در سال‌های گذشته نظام استکباری سعی کردند پیوند محور مقاومت را شکسته و از بین برند. مردم یمن با نظام سلطه مبارزه خواهد کرد. دولت ما دهه‌ها تحت سلطه رژیم آل سعود بود و سفیر این رژیم غاصب در تمام امور کشور ما دخالت می‌کرد. به گونه‌ای که در انتصاب استاندار، رئیس دانشگاه و غیره دخالت می‌کرد. همچنین عربستان نخبگان ما را ترور می‌کرد تا مردم ما روی پای خود نایستند. در سال 2004 امارات یک مناقصه بندر عدن برگزار کرد و مدیریت این بندر را به دست گرفت و تا سال 2008 که مدیریت بندر عدن را در دست داشت هیچ اقدامی جهت ساخت زیر ساخت‌های این بندر انجام نداد. 

این دانشجوی یمنی ادامه داد: سال 2014 مردم یمن بر علیه سلطه حاکم قیام کردند اما چند ماه پس از انقلاب یمن، عربستان سعودی با حمایت آمریکا و اسرائیل و انگلیس به کشور ما حمله کردند. مردم ما فقط می‌خواهند استقلال داشته و تحت یوغ استکبار نباشند. رژیم آل سعود در سال‌های گذشته بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس و کارخانجات را بمباران کرده است. یمن تنها نمی‌ماند و قطعا پیروز خواهد شد‌. ما با خون خود صدای امام حسین (ع) را زنده نگه می‌داریم.

اُدی تمیمی افزود: ما باید بیدار باشیم و از دشمن غافل نشویم. تمام هدف آمریکا و استکبار جهانی هجمه به اصل ولایت فقیه است. ما باید در دانشگاه‌ها جبهه بسازیم و اساتید دانشگاه‌ها باید فرماندهان این جبهه باشند. همچنین باید از انسانیت و همه مظلومان عالم دفاع کنیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار