لزوم برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مسؤولین سهل‌انگار در سیل شیراز

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی

مصاحبه دبیر کمیته بین الملل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با خبرگزاری تقریب در رابطه با شماره دوم نشریه جبهه واحد

حادثه جانگداز مجروح شدن دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران

درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

بیانیه تشکل های انقلابی دانشگاه شیراز پیرامون حواشی اخیر ایجاد شده علیه فضای عمومی دانشگاه

فایل صوتی سخنان علی پیروی نژاد، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با رادیو فارس

جنبش دانشجویی، امروزه باید پا را از دانشگاه ها فراتر گذاشته، دوربین به دست به میان مردم برود و مشکلات مردم را به گوش مسئولین برساند.

جنبش دانشجویی پذیرفتن FATF را تحمل نخواهد کرد

سخنرانی دبیرانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در نماز جمعه

مجلس به دور از همه بده بستان‌های رایجش! به وظیفه خود در بررسی و تصویب برنامه ششم عمل کند

بدنه مدیریتی دانشگاه شیراز غالبا سیاست‌زده‌اند/ حضور افرادی را در دانشگاه که دنبال جنجال هستند، مضر می‌دانیم

کد خبر: 129 | تاریخ انتشار: 22:20:54 - چهار شنبه 12 سپتامبر 2018 | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

عقب نشینی‌های به ظاهر تاکتیکی! هیچ گونه گشایش حقیقی برای کشور ایجاد نخواهد کرد

طاهری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجو، در واکنش به خود تحریمی برخی نهادهای انقلابی بیان داشت: این روزها کسانی که دل در گرو استقلال کشور دارند بیش از آنکه نگران مشکلات معیشتی شان باشند، نگران خدشه‌دار شدن هویت انقلابی شان هستند.

 

وی افزود: متأسفانه دولت به بهانه راهبردی که می خواست مشکلات معیشتی و اقتصادی ملت را ۱۰۰ روزه پایان ببخشد، با گذشت سه سال تقریباً هیچ عایدی به همراه نداشته است و در مقابل، قراردادهایی مثل برجام را خلق کرد که تا به امروز خسارت محض بوده است. این خسارت محض را که فتح الفتوح خواندند، سرآغاز امضای قراردادهایی شد که استقلال و هویت کشور را نشانه گرفته است. از قراردادهای نفتی موسوم به IPC تا قرارداد با گروه اقدام مالی FATF.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز ادامه داد: FATF یک خودزنی واضح و خود تحریمی آشکار است که به بهانه منافع ملی، هویت جمهوری اسلامی را خدشه دار می کند.‌ اجرای بندهایی از این قرارداد عملاً ما را در مقابل شعارهایی قرار می دهد که به عنوان اصول اساسی انقلاب می دانستیم. اگر امروز در قاعده‌ تعریف کشورهای غربی از تروریسم قرار گرفتیم فردا روز به تعهدهای دیگر تحمیلی آنان به بهانه تروریسم هم باید تن دهیم؛ حال آنکه انقلاب اسلامی آمده است تا با ارائه تعاریف ناب خودش دست به صدور خود بزند نه آن که با جذب تعاریف مکتب های دیگر، استحاله شود.
طاهری تصریح کرد: نگرانی های جدی در خصوص بندهایی از این قرارداد FATF وجود دارد که دولت باید خودش را موظف به روشن سازی دقیق این مسئله برای مردم کند و آرامش و اطمینان لازم را برای آنان که دل در گرو استقلال و هویت کشورشان دارند، ایجاد کند.

 

وی گفت: در آخر دولت محترم را نصیحت می کنیم تا عنایت کند که مهمترین اصلی که تأمین کننده منافع ملی ست، پیروی و دفاع تمام قد از هویت انقلابی ایران اسلامی است و با عقب نشینی های به ظاهر تاکتیکی! هیچ گونه گشایش حقیقی ایجاد نخواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار