انتخابات پانزدهمین دوره شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

آغاز انتخابات شورای مرکزی دانشکده ها

گزارش تصویری جشن نیمه شعبان

سری جدید مصاحبه غیر محرمانه، منتشر شد

لزوم برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مسؤولین سهل‌انگار در سیل شیراز

نشست تخصصی بررسی لایحه تامین امینت زنان در برابر خشونت

اکران دانشجویی فیلم سینمایی “شبی که ماه کامل شد”

دومین شماره از نشریه سه‌زبانه 《 #جبهه_واحد 》

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی

مصاحبه دبیر کمیته بین الملل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با خبرگزاری تقریب در رابطه با شماره دوم نشریه جبهه واحد

دعوة للتعاون مع نشرة “الجبهة الواحد” (الجبهة المتحدة) الدولية

(Call for cooperation in the second number of international journal “jebhevahed” (A united front

کد خبر: 227 | تاریخ انتشار: 2:33:10 - چهار شنبه 26 سپتامبر 2018 | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

جنبش دانشجویی پذیرفتن FATF را تحمل نخواهد کرد

علی پیروی‌نژاد دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، پیرامون حواشی به وجود آمده در رابطه با تصویب fatf در مجلس گفت: امروز سلطه‌گران دنیا برای مکیدن منابع مالی و حیاتی دنیا با شیوه ای جدید به دنبال استعمار دیگر کشورها هستند. در حال حاضر با پدیده استعمار فرانو مواجه هستیم که با پوشش طرح‌های فریبنده به سراغ کشورها می‌روند. تنها یکی از بخش‌های این کنوانسیون‌ها و طرح‌های استعماری، لوایح fatf است.

وی افزود: از آنجایی که این طرح‌ها و برنامه‌ها ظاهری کاملا موجه دارند عده‌ای را به اشتباه می‌اندازند اما اگر عمیق‌تر بررسی کنیم متوجه می‌شویم هدف اصلی ضربه زدن به ارکان مهم کشور است. از طرفی در صورت تصویب fatf و لوایح ذیلش مانند cft مشکلات عدیده ای به مانند خود تحریمی سازمان‌های مهم کشور همچون صدا و سیما، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع و دانشگاه مهمی همچون صنعتی شریف، برای کشور ایجاد خواهد شد که با توجه به شرایط بین المللی، تحریم‌های بی سابقه‌ای که علیه کشور به کار گرفته شده است و همچنین کارشکنی‌های همیشگی دشمنان این مرز و بوم، مطمئنا سرمایه گذاری خارجی که مدعای طرفداران تصویب این لوایح است به تنهایی و با توجه به سوء مدیریت بی سابقه مدیران اقتصادی کشور امکان پذیر نخواهد بود.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: جنبش دانشجویی انقلابی به هیچ وجه تصویب لایحه fatf را تحمل نخواهد کرد و تصویب این لوایح ذلت بار میتواند بار دیگر نقطه ننگی برای نمایندگان مجلس دهم باشد و امیدواریم شورای نگهبان قانون اساسی و  مجمع تشخیص مصلحت مانند همیشه حافظ منافع ملی و امنیتی کشور باشند.

پیروی‌نژاد گفت: روزهای گذشته شاهد عملکردی دور از انتظار و عجیب از مجلس بودیم. نمایندگان بهارستان با 2 طرح شفافیت عملکرد نمایندگان و طرح تشدید مبارزه با مفاسد مخالفت کردند.

وی گفت: طرح شفافیت عملکرد نمایندگان با اینکه به امضای حدود 210 نفر از نمایندگان رسیده بود اما در صحن علنی مجلس تنها 54 نفر از نمایندگان به دو فوریت آن رای دادند و عملا این طرح تصویب نشد. این اتفاق ما را در این فکر فرو می برد که مجلسی که می‌بایست خادم ملت باشد، چگونه کارش به جایی رسیده که برخی نمایندگان به خود اجازه می‌دهند اینگونه منافقانه با مردم برخورد کنند؟ سوال اساسی اینجاست که براستی مجلس و برخی نمایندگان از کدام بخش از عملکرد خود هراسناک هستند که با شفافیت آن مخالفت می کنند؟ چگونه توقع داریم از ما حصل فعالیت چنین مجلسی تنها صدای مردم منتشر شود؟! آیا این اتفاق برای رسوایی مجلس دهم کافی نیست؟

پیروی‌نژاد گفت: جنبش دانشجویی با مسئولین تعارفی ندارد و اگر نمایندگان این مسئله را هرچه زودتر حل و فصل نکنند، با جدیت پیگیر اسامی نمایندگان متظاهر خواهیم شد و تمام توان خود را در معرفی آنان به مردم به کار خواهیم بست، تا نماینگان درستکار حسابشان از بقیه جدا شود.

وی در ادامه گفت: در شرایطی که نظام با شبهه ناکارآمدی و فساد از جانب فرصت طلبان داخلی و خارجی، مواجه است و ضرورت برخورد جدی و همه جانبه با مفاسد روز به روز بیشتر احساس می شود شاهد این بودیم که طرح تشدید مبارزه با مفاسد که سالها مورد تحقیق و بررسی قرار داشته است رای نیاورد. پر واضح است مجلسی که اینگونه با طرح مبارزه با مفاسد و طرح شفافیت عملکرد خودش مخالفت می کند سلامت و پاک دستی خود را در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

این فعال دانشجویی همچنین با اشاره به صحبت های جنجالی برخی نمایندگان در روزهای گذشته گفت: عده ای از نمایندگان بیش از آنکه حرف مردم را تَکرار کنند و در این شرایط نابسامان اقتصادی همه توان خود را صرف اصلاح امور کنند، به مسائل حاشیه ای و مطالبات سیاسی کارانه خود رو آورده‌اند و بهانه به دست رسانه های معاند می‌دهند.

وی افزود: البته ما به این دست از نمایندگان اُمید چندانی نداریم. به ایشان توصیه میکنیم که بیش از این سد راه تلاش های دیگر نمایندگان دلسوز مردم نشوند، تریبون های مجلس که بناست محلی برای پیگیری مطالبات مردم باشد را مستمسک مطالبات جناحی خود قرار ندهند و بیش از این آبروی خود و مجلس را به بازی نگیرند.

پیروی نژاد در ادامه افزود: سخن ما با نمایندگان مجلس این است، همانطور که رهبری فرمودند نمایندگان مردم متعهدانه و شجاعانه و خستگی ناپذیر به حل مسایل بپردازند و با همت خود مشکلات مردم و جامعه را حل کنند و آن دسته از نمایندگانی که با دورویی با مردم برخورد می‌کنند نگران آخرت خود باشند و از خدا بترسند!

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار