لزوم برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مسؤولین سهل‌انگار در سیل شیراز

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی

مصاحبه دبیر کمیته بین الملل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با خبرگزاری تقریب در رابطه با شماره دوم نشریه جبهه واحد

حادثه جانگداز مجروح شدن دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران

درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی

فایل صوتی سخنان علی پیروی نژاد، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با رادیو فارس

جنبش دانشجویی، امروزه باید پا را از دانشگاه ها فراتر گذاشته، دوربین به دست به میان مردم برود و مشکلات مردم را به گوش مسئولین برساند.

جنبش دانشجویی پذیرفتن FATF را تحمل نخواهد کرد

سخنرانی دبیرانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در نماز جمعه

مجلس به دور از همه بده بستان‌های رایجش! به وظیفه خود در بررسی و تصویب برنامه ششم عمل کند

عقب نشینی‌های به ظاهر تاکتیکی! هیچ گونه گشایش حقیقی برای کشور ایجاد نخواهد کرد

بدنه مدیریتی دانشگاه شیراز غالبا سیاست‌زده‌اند/ حضور افرادی را در دانشگاه که دنبال جنجال هستند، مضر می‌دانیم

کد خبر: 286 | تاریخ انتشار: 21:18:15 - شنبه 15 دسامبر 2018 | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

بیانیه تشکل های انقلابی دانشگاه شیراز پیرامون حواشی اخیر ایجاد شده علیه فضای عمومی دانشگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

((دانشگاه مبدا همه تحولات است)) امام خمینی (ره)

دانشگاه و دانشجو به واسطه تاثیر بسزایش در روند تحولات و اذهان عموم جامعه، همواره مورد طمع و چنگ اندازی جریانات سیاستباز و فرصتطلب در سپهر سیاسی ایران بوده است.این افراد و جریانات تنها هنگامی عقب مینشینند که دانشگاه را جولانگاه رفتو آمد افرادی کنند که هدفی جز مقاصدِ شوم شخصی و حزبی خود در سر ندارند. بنابراین استقلال دانشگاه همواره از موارد مورد اهمیت در نظر دانشگاهیان، خصوصا فعالین سیاسی و فرهنگی دانشگاه بوده است. این که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جای عمل به تعهدات و وظائف خود در رسیدگی به مطالبات مردمی و حضور در بین مردم رنجدیده، اعمال نفوذ در عزل و نصب مدیران دانشگاهی را در دستور کار قرار دادهاند؛ همواره مورد اعتراض تشکلهای انقلابی دانشگاه شیراز بوده است و این مورد را نقض بارز استقلال دانشگاه قلمداد میکنیم. در همین راستاست که ایجاد موج رسانه ای با محور اعتراضات به تصمیمات هیئت نظارت بر تشکلهاو ترسیمفضاییسیاهازفعالیتتشکلها، نیز به شدت مردود بوده و پر واضح است که این کار نیز نقطه مقابل احترام به “استقلال”دانشگاه است؛ این البته به این معنا نیست که در بررسی برنامهها از سمت هیئت نظارت بر تشکلها هیچ بیعدالتی صورت نگرفته و اعتراضی وجود ندارد، بلکه این حفظ استقلال دانشگاه است که مورد اهمیت و نظر ماست.

ما تشکلهای انقلابی دانشگاه شیراز بر این باوریم که اعتراضات به روند بررسی برنامهها و عدم صدور مجوز برای حضور بعضی شخصیتها باید در وهله اول در جلسات درون دانشگاهی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نتیجه ندادن اعتراضاتِ به حق و قانونی، میتوان به فکر چاره دیگری بود. نفسِ بردن یک مسئله درون دانشگاهی به فضایی خارج از دانشگاه، بنا نهادن بدعتی ناصواب است که ممکن است در آینده اثرات جبران ناپذیری برای کل جامعه دانشگاهی در پی داشته باشد و به عنوان فعالان دانشجویی این خطر را احساس و اعلام میداریم. در پایان این نکته را به همه نمایندگان مجلس، مسئولین و غیر مسئولین در کشور یادآور میشویم که فضای فعالیت تشکلها نه تنها رو به اضمحلال نیست، بلکه تشکلهای پر شمار دانشگاه شیراز به فراخور مناسبتهای گوناگون برنامههای خود را به اجرا درآورده و مشغول تلاش و رقابت بر سر غلبه فکر و اندیشه و منش خود هستند، و تشکلهای انقلابی دانشگاه شیراز با وجود پارهای اعتراضات به روند بررسی برنامهها در هیئت نظارت بر تشکلهای اسلامی، حفظ استقلال دانشگاه و دانشجو را بر اعمال نظر و نفوذ افراد غیر مسئول و فرصت طلب ترجیحمیدهیم و هرگز زیر بار چنین اِعمال نفوذهای غیر مسئولانه ای نخواهیم رفت.

و من الله توفیق

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز

مجمع دختران مسلمان دانشگاه شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز

مجمع یادواره شهدا دانشجویان دانشگاه شیراز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار